Wpisy

 • sobota, 04 kwietnia 2015
  • Mycie dachówek na dużych połaciach

   Mycie dachówek na dużych połaciach tym samym w firmach i w różnego rodzaju budynkach firmowych może mieć szczególne znaczenie. Otóż to właśnie takowa rzecz pozwoli nam na podniesienie rankingu firmy. To właśnie wygląd zewnętrzny budynku najczęściej wyrabia pierwszą opinię u pracownika, klienta, czy też przyszłego miejmy nadzieję inwestora. No dobra, ale załóżmy, że już będziemy chcieli je umyć, co powinniśmy wykonać? No właśnie ! Firma czyszcząca vs roboty Jak wiemy nawet na dużych połaciach i to w dodatku płaskich czasami nasze drogie roboty się nie sprawdzają.

   Nawet jeśli nam dużo pomagają to nie wystarczająco, aby nie wziąć jeszcze jednego pracownika, żeby pilnował po prostu jakości wykonywanej roboty i w dodatku poprawiał. Bo wyobraźmy sobie sytuację w której to mycie takowych dachówek będzie o dużo gorsze od zwykłego mycia podłogi. Wtedy to roboty po prostu nie zdadzą sobie sprawy z tego.

   Dlatego też nie kombinowałbym z nadmiarem oszczędności i po prostu poprosić jakąś firmę o wycenę sprzątania dachu do stanu takiego, aby po prostu lśnił. Jaka cena? Najczęściej są to ceny w granicach kilku złotych za metr kwadratowy. To właśnie w takich metrażach ustala się ceny. Żadna firma nie przyjdzie robić na wysokościach za małe pieniądze. Odpowiednio większa powierzchnia będzie miała mniejszą cenę dot. po prostu ceny mycia takowych dachówek. Tak więc wszystko oczywiście zależy od tego ile za to zapłacimy, a to już inna bajka.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:20
  • Montaż rynien w zimę

   Jak myślicie, czy cokolwiek zainstalować w zimę jest prosto? Oczywiście, że nie ! Otóż właśnie to montowanie rynien jest jedną z najbardziej niebezpiecznych prac wysokościowych w zimę. Należy przy tym dochować starannej ostrożności połączonej z odpowiednim sprzętem zabezpieczającym. Jak myślicie ile coś takiego może trwać i czy jest to w ogóle wykonalne? Wykonalne jest jak najbardziej, ale potrzeba do tego naprawdę dużych środków finansowych jak i czasowych.

   Przecież montując jakiekolwiek odwodnienie na budynku który ma stromy dach i w dodatku ma na przykład w szczytowym punkcie ponad 9 metrów po poślizgnięciu idzie się po prostu zabić. Tak więc zabezpieczać się przed takowymi rzeczami jest bardzo trudno. Otóż właśnie tutaj w zimę dochodzi statystycznie do bardzo dużej ilości wypadków, która za to skutkuje na odpowiednią cenę takowych usług. Sama wypadkowość, świadczy o tym, że nie warto takową ekipę pośpieszać.

    

   Nie należy jej także pchać, gdy pogoda na zewnątrz nie dopisuje. Jest to wtedy bardzo zła inwestycja. Należy również przypomnieć sobie wiele praw dotyczących budowy i zadbać o dopowiednie zezwolenia władz oraz papierki, które de facto podczas budowy muszą być na każdym kroku. Czym zaś może szkodzić nieodpowiedzialne umieszczenie rynien na odpier... ? No właśnie może się okazać po dwóch, trzech latach, że mamy wielkiego grzyba na ścianie, bądź też mamy tak wielkie problemy z kałużami przed domem, że przejść bez problemu nie damy rady.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:19
  • Usuwanie gum po imprezach

   Gumy po imprezach to chyba aktualny trend przewodni. Kto z was wie, jak usunąć bez uszkodzeń takowe gumy? Nikt ! Dokładnie wiecie ile usuwa się jedną gumę ręcznie? Nawet do 30 minut. Jednak jeśli mamy odpowiednie maszyny do tego i przy okazji wyszkolonych pracowników usuwanie takowej jednej gumy może ograniczyć się do kilku sekund, kiedy to właśnie ten sprzęt będzie na tej gumie. Czy opłaca się zatem samemu robić? Oczywiście, że nie ! Ile zatem czeka się na usuwanie takowych szkód?

   Nie ukrywajmy, że gumy na imprezach to czyste szkody dla organizatorów. Widzieliście może żeby na jakiejkolwiek imprezie sprzedawano gumy? No właśnie nie. Tak to właśnie jest, że w domu ludzie nie wypluli by tej gumy na ziemię, ale na imprezach się nie raz zapominają i po prostu to robią. Czy to też jest dobre dla nas?

   Rzecz jasna jest to istne przekleństwo. Ile zatem się czeka, żeby takie szkody usunąć? Najczęściej wystarczy umówić się z odpowiednimi firmami, aby wykonali permanentne sprzątanie placu po imprezie. Tak się właśnie składa, że to dzięki takowym szybkim akcjom, może okazać się, że nasza kostka brukowa nigdy nie będzie źle wyglądać, czy też innego rodzaju wykładzina, po której miliony często ludzi będzie deptać i skakać. Jest to także swoista oszczędność, bo tak jak już wspomniałem dzięki takowym rzeczom tak naprawdę nie musimy tak szybko wymieniać wykładziny. Okazuje się zatem, że nie dość, że oszczędzamy na wynajęciu takowej firmy to i nasza przestrzeń pod imprezy będzie nadal wyglądać pięknie. Wszyscy zadowoleni? No pewnie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:19
  • Mycie hal produkcyjnych w dzień

   Czasem zdarza się, że nasze hale produkcyjne lepiej opłaca nam się umyć w ciągu dnia. Tak się więc składa, że jest to na przykład zakład produkujący załóżmy chleb. Czy w takim przypadku lepiej zlecić sprzątanie naszym pracownikom, czy też zatrudnić raz na tydzień jakąś większą ekipę sprzątającą, która za śmieszne kwoty posprząta nam wszystkie podzespoły. Możemy także wziąć pod uwagę model, w którym to możemy wynająć sprzątaczkę, lecz czy ona nie będzie ciągle wszystkim przeszkadzać? Nie lepiej po prostu zamówić ekipę na 30 minut, żeby zrobiła większy porządek? No właśnie, a co jeśli nasze sprzęty są już zardzewiałe, często tak brudne, że po prostu należy użyć odpowiednich środków, co wtedy musimy robić? No właśnie co wtedy? Najczęściej warto po prostu zrobić coś, aby się tego pozbyć. Zatrudnienie sprzątaczki czasami może mijać się z celem, bo niektóre środki śmierdzą jednak i nie będą pozwalać nam na coś takiego jak na przykład czyszczenie podczas pracy. Musimy tutaj także pamiętać o czymś takim jak samo powietrze, które strasznie szybko się nie wymienia, a na przykład otwarcie okna w ciągu zimy i top dużych, czy otwarcie drzwi będzie niezbyt dobrym rozwiązaniem, co zatem należy zrobić? Wyślij swoją firmę na szkolenie. Ten pomysł przyszedł mi kiedyś kiedy pisałem podobny wpis. Przecież jak dobrze wiemy doświadczenie pracownika, to też szybsza robota i bardziej dokładna. Mogą się oni także poczuć specjalnie odznaczeni takimi szkoleniami, tak więc warto się zastanowić, czy czasami nie warto zrobić takowej rzeczy. Czy się opłaca? No pewnie!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:18
  • Mycie hal produkcyjnych w XXI wieku

   Mycie dużych
   połaci zarówno w nocy jak i w dzień nie jest takie proste. Po
   pierwsze musimy znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie następnie je
   wyrzucimy, a po pierwsze jak w przypadku tego tematu hale produkcyjne
   najczęściej muszą pracować ciągle.
   Mycie hal
   produkcyjnych w nocy
   Jakby nam się
   wydawało to właśnie powinno być to najlepsze rozwiązanie. Otóż
   rozmawiamy tutaj o czymś takim jak mycie hal produkcyjnych w nocy.
   Co jeśli jednak nasza fabryka pracuje zarówno w nocy jak i w ciągu
   dnia? Co wtedy zrobić? Zlecić to zewnętrznej firmie, czy przypisać
   to do obowiązków pracowniczych. Przypisanie do obowiązków będzie
   skutkować zapewne zmuszeniem pracodawcy do wypłacenia kolejno
   podwyżki, na którą nie zawsze go stać, a nie raz się nie opłaca
   po prostu, bo zewnętrzna firma zrobi to lepiej i szybciej. Pragnę
   także tutaj zauważyć, że przez ten czas nasi pracownicy, zamiast
   pracą zajmą się sprzątaniem co do niczego nie prowadzi i płacimy
   im nie raz za coś czego po prostu nie wykonują, bo im nikt
   potencjalnie nie kazał. No dobra, ale załóżmy, że mamy te hale,
   które działają dwadzieścia cztery godziny na dobę, co się
   bardziej w końcu opłaca?
   Opłaca się na
   przykład raz na czas zaprosić część firmy na ciastko i kawę.
   Może się okazać, że takowy gest ze strony pracodawcy przyczyni
   się do zwiększenia szybkości pracy, a co za tym idzie odpracowania
   pieniędzy, które musiały na to zostać wydane. No właśnie, bo
   czasami jeden dobry gest jest ważniejszy od pieniędzy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:16