Wpisy

 • sobota, 04 kwietnia 2015
  • Ryzyko zawodowe malarzy na wysokościach

   Ryzyko zawodowe malarzy wysokościowych przy pracy polegającej na malowaniu dachów

   Jak wiemy malarz to osoba, która jest wizjonerem. Już od lat najmłodszych młodzi artyści tacy jak Leonadro codziennie spędzali w zamyśle chociaż część dnia wyobrażając sobie wizję obrazu. Co jednak gdy musimy takowy obraz namalować na wysokości jeszcze w dodatku w niesprzyjających do tego warunkach? Czy przez przypadek nie jest tak, że w pewnym momencie w fazie zamyślenia malarza przez przypadek nie dojdzie do wypadku, którego nikt z nas tak naprawdę nie chce??

   Muszą mieć oczy dookoła głowy otwarte

   malowanie_dachuTo jest właśnie dla nich największa trudność w zawodzie nad ziemią. Otóż malarz, który się zamyśla w bardzo długi czas w tym zawodzie nie ma co robić. Znajdą się i tacy co będą malować bez zamykania oczu. Tak więc jeśli się na to nie piszesz to oznacza po prostu, że nie jest to pod żadnym pozorem praca dla Ciebie i czas poszukać sobie nowej. No niestety taki już jest ten świat, że nie każdy może wykonywać te same czynności co jego kolega, a bardziej na wysokościach, których tak wiele osób się lęka. Mamy dwa wyjścia, albo przestać się zamyślać, albo znaleźć sobie inną robotę. No dobra, ale gdy już będziemy na sto procent pewni, że zdołamy zadaniu to przyjdzie czas na sam fakt, że trzeba będzie się w taki sposób przystosować do bycia tam, aby tak samo jak na przykład Greccy malarze, malować wraz uwagą bez odpowiednich marzeń i wspomnień. Bo rozwaga na wysokościach to najważniejsze cło ! Tak więc wiecie już mam nadzieję co robić ! A jeśli nie masz ochoty borykać się z problematyką związaną z pracą jaką jest malowanie dachu to wynajmij sobie firmę np. http://www.malowanie-dachow.pl . Fachowcy zajmujący się malowaniem dachów zrobią wszystko za Ciebie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:24
  • Strach przez wysokością, a praca

   Ja osobiście przyznam, że mam lęk wysokości. Mimo iż jest on w moim przypadku średni, spokojnie potrafię skoczyć z 13 metrów, czy przejść park linowy na najwyższym metrze. Moim zdaniem moja największa wada, to wyobraźnia, która jest czasami zbyt wielka. Tym samym wywołuje u siebie element strachu, który owszem motywuje, ale również paraliżuje. Czy przez przypadek takowe osoby jak ja mogą pełnić pracę na wysokościach? Normalnie nie Normalnie wręcz powiedziałbym, że nikt by się tam nie pchał. Przecież jest tylke innych osób, które mogą to wykonać.

   Nie mówiąc już o tym ile szkoleń trzeba przejść i ile to lat ćwiczeń. Spokojnie znudzi się to wielu z nas. Tak więc nie jest to dobry sposób na szukanie adrenaliny. Lepiej już jechać samochodem i nie dać się na jakieś wysokości wprowadzić. Ale gdy musimy... Inaczej jest jak mamy wybór, a kiedy musimy. Tak to wszystko wygląda, że tak naprawdę w takich sytuacjach jeśli to nasza jedyna życiowa opcja to musimy się z faktem lekkiego strachu poradzić i powoli przyzwyczajać się do wysokości, które przecież nie są aż takie strasznie. Istnieją metody aby ułatwić sobie wykonanie pewnych prac na wysokości. Wynajem podnośników koszowych umożliwia najem takiego urządzenia.

   zwyżka kraków wynajem

   Po prostu trzeba być dobrze zabezpieczonym wykonując prace na wysokości.

   Jak wiemy zabezpieczenia robią teraz coraz lepsze tak więc ja na miejscu próbujących sobie znaleźć takową pracę z lekkim lękiem się uspokoił. Przecież to w sumie to samo co praca pod ziemią? Albo na ziemi ? De facto ryzyko wypadku jest porównywalne, a nie jest to jakaś straszna praca. Tak więc mam nadzieję, że już wiecie co czynić.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Strach przez wysokością, a praca”
   Tagi:
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:24
  • Mycie i malowanie elewacji

   Mycie i malowanie elewacji

   Elewacje to bardzo ważna część naszego budynku tak jak i cała reszta. Otóż właśnie te rzeczy pozwalają budynkowi wyglądać tak jak wygląda. Co z tego, że nasz budynek nie budowała jakaś dobra ekipa i wszystko nie wygląda świetnie, ale zaś elewacje muszą być dobrze wymyte, żeby nie było, ż jesteśmy niechlujny. Jeśli prowadzimy firmę deweloperską to już pewnie nie raz rozmawialiśmy z firmami tworzące takie usługi rozmawialiśmy.

   mycie dachow krakowBo tak naprawdę mycie elewacji przez osobę, która się na tym kompletnie nie zna to wręcz samobójstwo dla naszego budynku. No, ale dobra, załóżmy, że to My mamy teraz szansę na na wybranie odpowiedniej firmy do czyszczenia elewacji, zatem jaką wybrać? Kiedy? Elewacje są tak ważnym elementem, ponieważ każdy je widzi z zewnątrz i nie ważne ile dom kosztował zawsze ten z umytymi dobrze i wypolerowanymi elewacjami wygrywa.

   Warto się też zastanowić przy skurzonych już budynkach na terenach przemysłowych (okopcone elewacje i te sprawy) czy nie warto by troszkę odświeżyć wygląd zewnętrzny poprzez takowy zabieg. Tak to właśnie jest, że nasze elewacje muszą być w 100 % czyste, aby wyglądały tak jak mają wyglądać. Zauważmy też ten fakt, że elewacje najczęściej są wysoko i osoba bez odpowiednich narzędzi po prostu tam najprawdopodobniej niestety, ale nie będzie miała jak dosięgnąć.

   Dlaczego nie warto wykonywać mycia i malowania elewacji?

   Są jednak sytuacje w których po prostu nie warto inwestować w takowe budynki. Są to najczęściej rozsypujące się rudery, które nie oczekują zmiany na zewnątrz, tylko w wewnątrz, ale to już jest inna bajka.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Mycie i malowanie elewacji”
   Tagi:
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:23
  • Czyszczenie podłóg

   Czyszczenie podłóg

   Czynność ta jest bardzo ważna w wielu momentach naszego życia. Tak naprawdę w XXI wieku czyszczenie podłóg po imprezie może być trudniejsze niż by nam się wydawało, dzisiaj więc na ten temat porozmawiamy i powiemy sobie zatem kiedy warto zatrudnić firmę, która będzie czyściła nam te podłogi i czy to się w ogóle opłaca. Bo jak się nie opłaca to co możemy począć? Ilość ludzi na imprezie Tak naprawdę to powinno być naszym największym szacunkiem tego ile śmieci będzie i gum, które tak trudno z czasem usunąć i w ogóle zajmuje to nieziemsko długie terminy. No dobra tak więc czas zaczynać. Po pierwsze trzeba także liczyć wielkość powierzchni do czyszczenia ponieważ nasze wymogi liczbowe nie zawsze zdają rolę. Dobra, ale załóżmy, że nasza sala na koncert lub inne wydarzenie to mniej więcej jakieś pół boiska. Wbijają tam tak zwani młodzi palacze, żujący gumę i pijący alkohol. Może się okazać, że sala takowa będzie wymagać sprzątania tak jakby była już używana przez rok. Tak właśnie jest po takich rockowych czy innych rapowych koncertach. Należy więc najczęściej zadbać o to by po prostu nie brudzili aż tak i nie dać im powodu.

   Czas sprzątania

   mycie okien krakówNajczęściej takową powierzchnię specjalistyczna firma jest w stanie posprzątać w niecałą godzinę. Dlatego też warto ich brać, ponieważ biorą niezbyt wyśrubowane ceny, a oferują bardzo dużo, które mogłoby nam zająć jeszcze więcej czasu niż nam. No dobra, ale czy się opłaca takowe osobistości, firmy, podmioty gospodarcze brać? No pewnie !

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:23
  • Krycie dachów, a przeciekanie

   Przeciekanie nie jest dobrym atutem budynku. Wiedzieli już to starożytni ludzie, którzy w lepiankach stosowali różnorodne rynny, które miały odprowadzać wodę do innych kondygnacji, na przykład do pola, które ciągle potrzebowało nowych dostaw wody. Tak więc jak na nieszczęście używamy do dzisiaj rzeczy nawiązujących do ich „rynien”, które nasze wcale nie przypominają, ale był to dobry początek, pod względem tego w ludzkości ziemi. Krycie dachów Krycie dachów to różnorodne usługi, które pomagają przykryć nasz dach dachówką, czy też innymi materiałami, które wcześniej zakupiliśmy.

   Jak możemy się domyślić nasze dachy od tego właśnie zyskają wiele ważnych atrybutów takie jak na przykład ochrona przed deszczem budynku. Tym samym jest to chyba jeden z najważniejszych elementów na budowie. Źle przykryty dach będzie skutkował bardzo złymi skutkami na tyle ważnymi, że tak naprawdę nic nie będzie dało się zrobić.

   Przeciekanie, kiedy się zatem zdarza? Są takowe sytuacje gdy nasz dach po prostu przecieka, co nam wtedy pozostaje robić? Można przecież w takiej chwili zwariować. Zapłaciliśmy nie małe sumy na nasz dom, a tutaj nagle nic nie działa i wszystko się psuje od naszego dachu. Wtedy chyba jedynym rozwiązaniem jest wezwanie prawnika i rozstrzygnięcie sporu dotyczącego przeciekającego dachu. To twórcy po spisaniu odpowiedniej umowy i oddania, a następnie rozliczeniu powinni tego dopilnować, aby ten oto budynek działa w pełni funkcjonalnie. Prócz odszkodowania na takiej rozprawie możemy zyskać także wiele więcej.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:23
  • Wpływ malowania dachówki na środowisko

   Malowanie dachówek było od wieków po wieki szkodliwe. Nie raz trzeba było używać specjalnych maseczek do ochrony płuc pracownika. Zresztą tak dalej jest. Każde malowanie szkodzi środowisku, no chyba, że … zainwestujemy więcej. Ile trzeba zainwestować w zdrowe środowisko? To chyba najważniejsza kwestia ile trzeba wyłożyć pieniędzy, żeby nasze środowisko na takowych zabiegach nie ucierpiało?

   Przecież wszyscy wiemy, że takowe malowanie zawsze szkodziło. Nawet wiedzieli to starożytni, którzy też zaczęli malować i czuli te swądy. No dobra, ale da się tego uniknąć i jestem tego święcie przekonany. W jakim stopniu? Postarajmy sobie na to odpowiedzieć ! Tak więc do roboty! Przede wszystkim wszystko zależy od połaci, które zlecamy farbować. Otóż małe połaci zawsze dostaną za tą samą cenę gorsze materiały z tego względu, że po prostu nie będzie jak dać lepszych. Tym samym musimy się przyzwyczajać do faktu iż przy mniejszych połaciach czasami się po prostu nie opłaca malować. Malowanie przez wyspecjalizowaną ekipę też kosztuje i to nie tylko właśnie materiały potrzebujące do wykonania tego zadania, które przecież nie jest pod żadnym ze względów łatwe i nigdy przecież takowe nie było, czy się znowu mylę? No właśnie. Czasami trzeba dopłacić te parę złotych extra na małych połaciach za dany metr kwadratowy, aby nasze środki z których malujemy były chociaż w najmniejszym momencie mniej szkodliwe od całej konkurencyjnej reszty. Tak więc jeśli chcemy dbać o środowisko, musimy także dbać o nasze warunki finansowe, bo nikt za nas za to nie zapłaci.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:22
  • Wpływ murowania na środowisko zewnętrzne

   Murowanie było już popularne we wcześniejszych dekadach. To wszystko za sprawą tego, że nikt po prostu lepszej metody nie wynalazł, na budowanie budynków. Warto jednak sobie dopowiedzieć na pytanie, czy przez przypadek murowanie nie szkodzi środowisku? Czemu teraz już coraz rzadziej się z tego korzysta?

   No właśnie dlaczego? Szkodliwe substancje Warto przytoczyć pewnego filozofa „Mamy tylko jedną ziemię i trzeba o nią dbać”. No właśnie jest to typowa pro-europejska paplanina, ale ma ona bardzo dużo racji w sobie. Otóż aktualnie szkodliwe substancje są tak bardzo rozpowszechnione w materiałach budowlanych, że trzeba je powoli ograniczać. Kiedyś nie było wszystko tak szkodliwe jak dziś, bo teraz każdy chce – zarobić i wydać jak najmniej, czyli po prostu pomnażać swój majątek w nieskończoność, tym samym zapominając o dobru innych ludzi. Tak naprawdę to od nas zależy jak szkodliwa dla środowiska w skutkach będzie nasza budowla. To My musimy wiedzieć co kupujemy i kupować to co lepsze dla nas, a nie kierować się tylko i wyłącznie rolą oszczędności, bo pamiętajmy, że już i tam mamy duży dług u natury, którego ciągle nadwyrężamy. No dobra, ale jak już wiemy, że to jest szkodliwe to jak temu zapobiec? Zapobieganie Warto by przed budowaniem domu z firmą, która będzie układać pustaki, czyli w potocznym tego słowie znaczeniu będzie po prostu murować budynek. Warto porozmawiać o ekologicznych środkach. Na pewno cena nie będzie już taka ładna, ale zapamiętajmy sam fakt, że tak naprawdę środowisko jest jedno.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:22
  • Wpływ na środowisko paneli słonecznych

   Zacznijmy od tego z jakich materiałów są one wykonywane tak w ogóle i czy one same w sobie tak naprawdę nie szkodzą środowisku? Szkodliwość samej budowy No właśnie wyobraźcie sobie ile gazów cieplarnianych musi wydać z siebie fabryka, żeby stworzyć takowy panel? Czy nie jest to przez przypadek za dużo?

   Stanowczo za dużo?

   Przecież takowa budowa jest nieco kosztowna jak i w pieniądze tak samo i w składniki, które nie zawsze będą wykonywane zgodnie ze środowiskiem. Nie mówiąc już, że znajdziemy tutaj niektóre rzeczy, które nie ulegają rozkładowi przez setki lat, dlatego też nie warto, naprawdę nie warto tworzyć takowych dziwnych rzeczy. Nie raz warto wydać o te kilkadziesiąt więcej tysięcy, jeśli chcemy naprawdę pomagać środowisku, a nie tylko być modnym. Czy przez przypadek, nie wystarcza po prostu nie używać plastikowych reklamówek i poczynimy większe dobro dla naszej planety Ziemi? No właśnie jest to trochę bezsensowne podejście do sprawy, ale ok, jak kto woli. Szkodliwość działalności Jak możemy dopisać do poprzedniego podpunktu wiele bardzo znaczących i szkodliwych substancji, tak tutaj nie ma się chyba do czego doczepić. To właśnie jedyny plus takowych paneli, to to, że szkodliwość tych paneli jest o dużo mniejsza niż w przypadku całej reszty rzeczy na świecie. Właśnie w tym podpunkcie omawiane przedmioty wcale nie szkodzą. Ważne także byłoby stwierdzić, czy przez przypadek, nie warto by się w coś takiego wyposażyć jeśli mieszkamy za granicą i po prostu zatrudnić do tego jakąś firmę kładącą panele słoneczne.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:21
  • Montaż paneli słonecznych, kiedy opłacalny?

   Panele słoneczne szeroko zapisały się do naszej eco kultury. Spowodowane jest to tym, że tak naprawdę mało kto z nas chce w ogóle niszczyć środowisko. A dziwić się? Przypominijcie sobie moi drodzy ile to wydaliśmy na nasze kształtowania poczucia obowiązków obywatelskich, które właśnie przez takie działania się objawiają.

   Dopłaty z Unii

    

   To także, a w sumie głównie unia przyczyniła się do tego, że panele słoneczne, są tak często spotykaną praktyką nawet w kraju takim jak Polska, gdzie tego słońca jest niezbyt dużo. To unia ciągle zachęca młode osoby, czy też starszych posiadaczy takowych budynków, aby montowali coś takiego. Proszę także pamiętać, że panele słoneczne stosują także firmy deweloperskie, które tym samym podnoszą prestiż swoich budowli, bo to właśnie eco jest na czasie i każdy chce być eko. No, ale cóż poczynić w takiej sytuacji? Trzeba op prostu skulić ogon i przeć do przodu. Opłacalność No proszę was, kogo by w takiej sytuacji, gdy coś jest po prostu modne zastanawiał się nad opłacalnością? Tak naprawdę, to wydamy na to kupę kasy, ale dostaniemy bardzo mało z powrotem. Możemy być tylko z siebie dumni, że oszczędzamy jakże ważne dla nas w XXI wieku tak bardzo zdegradowane środowisko. Co innego oczywiście jest w Afryce, gdzie to możemy na saharze zauważyć wielkie pola z wystawionymi na zewnątrz panelami. Dzieje się tak, ponieważ jest tam bardzo mało ulew, tym samym bardzo mało chmur. W dodatku słońce ciągle jest pod tak ostrym kątem względem panel, że zyskujemy naprawdę pokaźne ilości energii. Właśnie w takich krajach, czy na Florydzie w Ameryce opłaca się takowe panele wystawiać, jednakże nie w Polsce. Najczęściej zwrot ten określa się na około 2-30 lat, gdzie na pustyni to 3-4 lat.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:21
  • Koszty pracy na wysokościach.

   Praca na wysokościach często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlaczego tak się dzieje? Przecież pracowanie na wysokościach wiąże się z podobnym ryzykiem zawodowym jak praca na budowie? Spróbujmy sobie na te tematy odpowiedzieć. Po pierwsze papiery Otóż właśnie to papiery, które takowa osoba zdobywa są najważniejsze, nie raz trzeba poświęcić nawet parę godzin, tfu co ja gadam miesięcy. Na to składają się odpowiednie szkolenia z zakresu bhp itp. W dodatku zauważmy, że na wysokościach nie może pracować każdy. Jeśli masz lęk wysokości to już teraz zrezygnuj z takowej przygody. Właśnie to powoduje największe koszta z tym związane. Drugą sprawą jest błędne stwierdzenie, że jest to praca bardzo mało ryzykowna. Otóż jeśli pracownik idzie na budowę, to często decyduje swoją rozwagą i opanowaniem, żeby po prostu nie narażać się. Tutaj narażanie się jednak jest swoistym ryzykiem zawodowym, które musimy popełniać ciągle. No, ale cóż, zawsze trzeba odpowiednio wszystko zrobić. Po drugie połacie Często jest tak, że na przykład rozkładanie sprzętu jest o dużo bardziej czasochłonne niż sama praca. Tak to się właśnie składa, że to wszystko przez małe połacie, które niejednokrotnie nie pozwalają na tańszą pracę, co za tym idzie musimy płacić więcej za jeden metr kwadratowy, ale czy mamy na co narzekać? Myślę, że nie, bo i tak mało kto się takowej pracy ima w ogóle. To tak samo jak w innych niebezpiecznych pracach, ale tutaj jest aż zanadto ryzyka.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   budowaxx
   Czas publikacji:
   sobota, 04 kwietnia 2015 10:20